Barion Pixel

Kezdőlap Időpontot foglalok Vásárolok Telefonálok Helyszín: 3532 Miskolc, Bokréta utca 2. (Győri kapu)

Magzatkori stresszoldás

Van egy viszonylag ritkán emlegetett, érintésterápiás módszerem, ami a magzatkori stresszoldás. A nyugtató, meditatív állapotban minél inkább az anyaméhben töltött – jó esetben – 9 hónapban minket érő stresszhatásokat igyekszünk oldani. A kezelt személy a hátán fekszik, felvételről az anyai szívhangot hallja és a kezelő érintése által a paraszimpatikus idegrendszerre hatunk. Mély relaxáció megteremtése a cél, ami a magzati korra fókuszál és old. Nem lehetetlen túllépni az ekkor berögzült blokkokon, akkor sem, ha nem vagy tudatában, hogy mi rossz történt veled abban az időszakban. Nem szoktam eredményeket megosztani ebben a témában, hiszen, ha úgy érzed megakadt a gondolataid között, amit itt olvasol, akkor az valószínűleg nem véletlenül van.

0-100 éves korig lehet a kezelést végezni. Az alábbi idézetek ” Az érintés hatalma” című könyvből származnak, a hivatkozásokat kommentben megtalálja, akit érdekel:

Nézzünk rá az érintés szerepére a fogantatástól a születésig.

✨Az alakuló új életre a fogantatás pillanatától kezdve minden, ami a környezetében történik, hatással van. ✨Minden jel szerint az emberi magzat azelőtt születik meg, hogy idegrendszeri fejlődése teljesen befejeződne.

✨A várandósság az anya és a gyermeke között zajló aktív, személyes dialógus. A „párbeszéd” pszichológiai, emocionális, pszicho-neuroendokrinológiai és pszichoimmunológiai szinten zajlik. További fontos szereplői az apa, illetve a pszichoszociális környezet.

✨A mama méhében bőrét állandó ingerlések, stimulusok érik. Nem is gondolnád, hogy bőrünk saját jogán milyen elbűvölően összetett feladatokkal bíró, fejlődésünk és életben maradásunk szempontjából milyen nélkülözhetetlen szervünk. Sőt. Bőrünk a legősibb szervünk.

✨Az anya légzése okozta ritmikus nyomásingadozás, a ringatás, amit az anya járása vált ki, az anyai szív egyenletes dobbanásai a magzatvíz közvetítésével eljutnak hozzá, és bár néhány centi csupán, képes különböző és adekvát módon reagálni a kellemes és kellemetlen ingerekre. Keresi a kellemest, kerüli az ártalmast. Mára már számos bizonyíték gyűlt össze arra, hogy a magzat és az újszülött érez fájdalmat, és ennek érzelmi, fiziológiai, valamint viselkedésjegyeit is mutatja. A várandósság alatt végzett méhen belüli vizsgálatok (például amniocentézis – magzatvízvizsgálat) során képes mozdulatlanná dermedni, miközben szívritmusa felgyorsul, más esetekben légzésritmusa lassul le, és néhány napba is beletelik, mire visszaáll a normál állapot, miközben megemelkedik a stresszhormon szintje. És már a magzat is képes sírni.

✨A tizenegyedik héttől a magzat védekezésképpen elrántja a végtagjait az őt ért behatástól.

✨A magzat jóval a hallószervei kifejlődése előtt (ez majd csak a harmadik trimeszterre tehető) már érdeklődik a hangok iránt. Bőre olyan, mintha egy nagy fül lenne. ✨Folyamatosan tanul, fejlődik. A nyolcadik héttől piruettezik. A tizenkettedik héten már megfigyelhető nála a szopómozgás, a negyedik hónaptól a nyelési reflex, az ötödik hónaptól álmodik.

✨Az érintés a legkorábban használt kommunikációs eszközeink egyike. A haptonómia (Az érzelmi megerősítést szolgáló érintések tudománya. Az embert csak az érzelem avathatja emberré, és egészségét is csak ennek kiteljesedése révén élheti.) szerint a magzattal négy hónapos korától lehet kapcsolatot létesíteni a hasfal érintésén keresztül. Ha az anya a pocakjára helyezi a kezét, kisbabája erre helyváltoztatással válaszol, illetve néhány mozdulattal jelzi azt is, hogy elégedett, vagy méltatlankodik amiatt, hogy zavarták. Érintésen keresztül olyan kölcsönös kapcsolatot alakíthatnak ki egymással, melyben a gyerek affektív (érzelmi-indulati) megerősítést kap szüleitől, és melyben ő maga is képes affektív válaszokat adni. ✨Hamarosan saját interakció-készlettel bír. Napi ciklusa van, ami csak rá jellemző.

✨Az apa is kapcsolatba tud így lépni a kisbabával. Pocakodra helyezve kezét, majd elmozdítva azt, kisbabátok azonnal közelíteni kezd. A válasz gyorsasága és intenzitása függ attól, hogy épp mennyire vágyik a találkozásra.

✨Ikerpárokra vonatkozó ultrahangos megfigyelések videofelvételén látni lehet, ahogy a húszhetes ikerpár élénkebb, éberebb fiú tagja gyengéden ébresztgeti aluszékonyabb húgát, amire az rendszerint válaszol. Nyomon követhetők kialakult játékaik: összedörzsölik a fejüket, arcukat, megérintik egymás arcát, lábaik összedörzsölése után elbúcsúznak, és visszatérnek egyéni aktivitásaikhoz. Ez az itt kialakult játék születésük után még évekig megfigyelhető közöttük.Az érintés oxitocint termel.

✨Az oxitocin hatásai viszonylag széles körben ismertek. Kevésbé az, hogy hogyan működik. Ne ijedj meg, próbálom egyszerűen elmagyarázni. Részben a periférián ható hormon, ebbéli működése a méh szülést követő összehúzódásában, illetve a tejkilövellésben fontos. Ide sorolható a sebgyógyulást (túlélést) segítő szerepe is. Emellett részt vesz még a hőmérséklet, az immunválaszok szabályozásában és így tovább. Részben pedig a központi idegrendszeren belül ingerületátvivő és az idegsejtek működését szabályzó anyagként (neurotranszmitter, neuromodulátor) működik. Utóbbi funkciója az érzelmi-indulati (affektív) és társas folyamatok szabályozásában jelentős. Minket most ez foglalkoztat jobban. Legfontosabb hatása, hogy csökkenti a stresszt, és a „harcolj vagy menekülj” modellel szemben a „gondoskodj és oltalmazz” válasz szabályozásáért felelős. Csökkenti a szorongást, a fájdalmat és a depressziót.

✨A nyugodt mama meg tudja nyugtatni a csecsemőt. Érintéssel benne is működésbe hozza az oxitocinrendszert, annak minden áldásos hatásával.

Bejelentkezés: 06 20 253 8636

Online bejelentkezés: delta.booked4.us